Peticija protiv pokušaja LGBT zajednice da im Europski parlament izglasa specijalne privilegije ograničavanjem ljudskih prava većine
4. veljače će Europski parlament glasovati o tzv. Izvješću Lunacek. Prema riječima pokretača peticije protiv tog Izvješća, on predstavlja „zapanjujuće besraman pokušaj LGBT aktivista da iskrenu osnovna ljudska prava“. Predlagatelji Izvješća nastoje za sebe kroz zakonodavstvo EU osigurati posebna prava uz istovremeno ograničavanje ljudskih prava drugih. Peticiju možete potpisati ovdje.
To Izvješće poziva se na postojeći “EU Roadmap“, i zlouporabi politiku nediskriminacije kao bi se stvorile posebne privilegije za
određene građane EU na temelju njihove seksualne orijentacije. Predlagatelji Izvješća nastoje „homoseksualizirati“ ljudska prava, što do sada nikada nikome nije palo na pamet, i postići da se garantira sloboda okupljanja i izražavanja homoseksualcima uz istovremeno stišavanje kritičara homoseksualnosti i LGBT aktivizma pod krinkom „govora mržnje“ i „zločina iz mržnje“.
Predlagatelji Izvješća žele da Europski parlament obveže EU i države članice na primjenu dvostrukog standarda: neograničene slobode govora za homoseksualnu zajednicu i nametnuta ograničenja na slobodu govora kritičara. Pri tome bi se gazila prava ljudi na samoodređivanje, roditelja na obrazovanje vlastite djece i na zaštitu djeca od homoseksualne promidžbe, te na prigovor savjesti.
Nadalje, prihvaćanje Izvješća imalo bi kao posljedicu promjenu zakonodavstva u državama EU u smislu bezuvjetnog izjednačavanja istospolnih zajednica s brakom kao zajednicom žene i muškarca, apsolutno pravo na usvajanje djece, itd. Ukratko, LGBT aktivisti žele posebne privilegije radi seksualnog opredjeljenja velike manjine građana.
Recimo im NE, potpišite peticiju – pismo članovima Europskog parlamenta.
hkv



Svi članci na Portalu su smješteni ovisno o sadržaju po rubrikama. Njima se pristupa preko glavnoga izbornika na 
