Záhřebskou radu povede Jiří Bahník

Konstituční schůze Rady české menšiny města Záhřebu se konala 2. července naslov vcnm2015 na pozvání primátora Milana Bandiće v místnostech správy města Záhřebu. Za přítomnosti 23 z 25 zvolených členek a členů rady a velvyslance České republiky Martina Košatky jako hosta, schůzi zahájila náměstkyně primátora Vesna Kusinová. Po jejím pozdravném projevu vedení schůze převzal nejstarší člen rady Bohumil Bernášek. Byla schválena zpráva o vykonaných volbách a mandáty vybraným členům rady.

Za předsedu rady byl zvolen Jiří Bahník, za místopředsedu Jaromil Kubíček. Pod vedením nově zvoleného předsedy byli zvoleni členové stanovami rady určených pracovních těles: předsednictva rady, komise pro finance, komise pro program práce, komise pro spolupráci s Českou besedou Záhřeb a jinými sdruženími a radami a komise pro informování. Konstituováním Rady české menšiny města Záhřebu ve 4. mandátu pokračuje proces participace příslušníků české menšiny v lokální samosprávě a v rozvoji Záhřebu jako moderního města s vyvinutou kulturou uplatňování lidských a menšinových práv.

Vijeće češke nacionalne manjine Grada Zagreba u novom mandatu s predsjednikom Jurjem Bahnikom

Konstituirajuća sjednica Vijeća češke nacionalne manjine Grada Zagreba, na poziv gradonačelnika g. Milana Bandića, održana je 2. srpnja 2015. godine u prostorijama Gradske uprave Grada Zagreba, Trg S. Radića 1. Uz nazočnost 23 od 25 izabranih članicahrvatsko cesko drustvo 071114i članova Vijeća te veleposlanika Republike Češke g. Martina Košatke ,kao gosta, sjednicu je otvorila zamjenica gradonačelnika gđa. Vesna Kusin. U nastavku sjednice, pod predsjedavanjem najstarijeg člana Vijeća g. Bohumila Bernašeka, prihvaćeno je izvješće o provedenim izborima i verificirani su mandati izabranim članovima Vijeća.

Za predsjednika Vijeća izabran je g. Juraj Bahnik, a za zamjenika predsjednika g. Jaromil Kubiček. U nastavku sjednice, pod predsjedanjem novoizabranog predsjednika, izabrani su članovi, Statutom Vijeća određenih, radnih tijela: Predsjedništva Vijeća, Komisije za financijsko poslovanje, Komisije za program rada, Komisije za suradnju s Češkom besedom Zagreb i ostalim udrugama i vijećima i Komisije za informiranje.

Konstituiranjem Vijeća u 4. mandatu nastavlja se započeti proces participacije pripadnika češke nacionalne manjine u upravljanju lokalnim poslovima, čime će nastaviti pridonositi ukupnom razvitku Grada Zagreba kao modernog grada s razvijenom kulturom ostvarivanja ljudskih i manjinskih prava.

cesi-zagreb.hr

 

Grad ZagrebPrilog je dio programskoga sadržaja financiranoga od strane Grada Zagreba.
 

 

Naš portal rabi kolačiće radi funkcionalnosti i integracije s vanjskim sadržajima. Nastavljajući samo pristajete na tehnologiju kolačića, ali ne i na razmjenu osobnih podataka.