IDS započeo kampanju mobilizacijom Srba u Istri

Istra je jedini komadić europskog kontinenta gdje 'multi – kulti' društvo navodno cvjeta!? Barem to tako vide Ivan Jakovčić i vršitelj dužnosti srbijanskog konzula u Rijeci Zoran Milivojević. Njih dvojica, kako je izvjestila Hina, su se složili kako se u Istri '...multikulturalnost jednostavno osjeća.' Milivojević i JakovčićNjima se u takvom razmišljanju pridružio i predsjednik Županijskog vijeća srpske nacionalne manjine u Istri Radomir Janković iskoristivši svoj javni nastup da istakne važnost predstojećeg popisa pučanstva u RH na kojem se trebaju svi izjasniti 'kako se osjećaju' jer upravo brojnost nacionalne manjine 'donosi dodatna prava'!? No, o tom potom.

Dakle, kako već rekoh, Istra je u pogledu 'multikulturalnosti' 'izvan trenda' u EUropi, a time naravno i čitavoga svijeta, ona je, predvođena svojim aktualnim 'vizionarskim' županom doslovce avangardna, na najvišoj planetarnoj razini možda čak, kako svojevremeno reče poznati (veliko)srbijanski umjetnik Milić od Mačve negdje u transcendentalnom rangu 'Srbalja kao vasionskog naroda', što bi trebalo značiti izvan ovozemaljskih gabarita ljudske običnosti. Jer je župan svoj 'visoko educirani' birački puk zaštitio 'multi – kulti' injekcijom, koja preventivno djeluje zaštićujuće na moguću pandemiju hrvatskog nacionalizmom svekolikom 'multi – kulti' zmiksanom 'istrijanstvu' .

Čak i u uvjetima teške gospodarske krize 'istrijano' pozitivno diskriminira' 'nacionalne manjine' (koje to ogromnim dijelom u stvarnosti uopće nisu) na način da im ustupa gotovo svako radno mjesto koje se negdje otvara, dozvoljava im monopol u mnogim profitabilnim poslovnim segmentima poput građevinarstva, gastronomije, zelene tržnice, trgovine (na veliko) narkoticima, pravosuđu, kulturi...'Istrijano' je spreman i umrijeti od gladi samo da svi oni koji su s drugom kulturom u ruksaku došli na samaritansko sveto tlo Istre mogu s našim županom graditi 'multikulturalnost' te da bi ga onda iz zahvalnosti nagradili monolitnom podrškom na izborima.

'Istrijano' se zajedno sa svojom braćom, koja su došla s onu 'stranu Učke', štufa izlaziti na birališta jer ih je njihov Nino (Ivo S.) razočarao, a oni se mogu samo jedan put razočarati u životu i nikad više, tako da je IDS-u sasvim dovoljno da u koaliciji sa SDP-om i HNS-om još uvijek dobiju tanku većinu kod izlaznosti na izbore s manje od ili oko 50% birača! Zato je prije lokalnih izbora 2009. godine Kajin 'manjince' i 'antifašiste' mobilizirao s M.P.Thompsonom, a njegov veliki guru to sada čini za parlamentarne izbore uz pomoć srbijanskog diplomatskog predstavnika i Radimira Jankovića koji poziva svoju braću da se nacionalno izjasne 'kako Bog zapovijeda'! Naravno i da kompaktno i unisono daju glas 'pjetlićima' iz IDS-a.

U Istri zapravo i nema nacionalnih manjina izuzev Talijana i Crnogoraca iz Peroja. Sve ostalo nehrvatsko pučanstvo zapravo su gastarbajteri koji su najviše u tri generacije nastanjeni u Istri. Ustav RHMnogi ne znaju da u našoj Županiji ima jako malo Srba, a koji su (bi trebali biti) samo u nekim dijelovima Hrvatske priznata nacionalna manjina, dok je ogromna većina od onih 9.500 zapravo Srbijanaca, dakle došljaka iz Srbije. I u tom pogledu smo mi 'vasionska' država jer nigdje drugdje na Zemlji se ne izjednačavaju oni koji stoljećima žive izvan svoje matične nacije – države, sa onima koji su tek nedavno došli, uglavnom iz gospodarskih razloga. Tako npr. Ivo Sanader koji je danas stanovnik Salzburga ne može postati nikada Gradiščanski Hrvat pa ni u slučaju da dobije austrijsko državljanstvo. Baš kao ni njegovi potomci.

Zanimljivo kako se Janković nada 'većim pravima' za 'Srbe' ako ih na predstojećem popisu bude više u Istri! Koja veća prava kada su oni po Ustavu RH potpuno ravnopravni svim ostalim državljanima naše zemlje? Zar veća od prava temeljnog, hrvatskog naroda? Takvo što nema nigdje osim u 'vasioni', zvanoj Hrvatska! Nije li im dosta da kao građani budu potpuno izjednačeni s nama Hrvatima, da se pomire s činjenicom kako čine jedno jedinstveno nacionalno tijelo kao hrvatska politička nacija! Ne, oni žele veća prava, oni žele bit drugo nego mi, oni žele da je njih još 'više' nego do sada, kako bi dobili 'dodatna prava' (Hina), veća prava!

Koja su to prava na koje oni polažu pravo, a da mi nismo u njima u cijelosti izjednačeni? Zašto oni žele biti drugo, s većim i dodatnim pravima? Zbog čega žele da ih je više? Odgovor se može pretpostaviti, a i interes Jakovčića u tome svemu. Njegov (Jakovčićev) da i dalje bude biran na utjecajno mjesto župana preko kojeg može nastaviti gomilati imetak i bogatstvo (ali i zbog, sve manje, opravdane nade kako je tako bolje zaštićen od raznih 'Poskoka', tijela državne represije koji se oko njega vrzmaju). Slično kako ih je bilo i oko 'pametnog' (tako ga je oslovljavao dok je ovaj bio na vlasti) prijatelja Sanadera ili još većeg i boljeg, Damira Polančeca. Zaključak - Ivan Jakovčić je izravno zainteresiran za 'pozitivnu diskriminaciju' tzv. nacionalnih manjina u Istri i za stvarnu diskriminaciju temeljnog hrvatskog naroda onoga koji mu se štufa više davati svoj glas.

Izlaz – izlazak na izbore bez obzira na umor! Glas dati onome koji jamči punu ravnopravnost svih građana Hrvatske! Onome koji je protiv bilo kakvih ' dodatnih prava', koji je protiv bilo koje diskriminacije pa i one koju su demagoški nazvali 'pozitivnom'.

No, pogledajmo kakva je trenutačno situacija u EUropi, ali i u Švicarskoj koja nije u EUropi.

U Velikoj Britaniji je još Tony Blair, negdje na polovici svog posljednjeg mandata, napustio politiku multi-kulti društva proglasivši ga neuspješnim i zapravo izuzetno štetnim eksperimentom. Proklamirao je nužnost 'britanizacije imigranata' i zaustavljanje procesa stvaranja 'paralelnog društva'. Angela MerkelTu politiku su nastavili Gordon Brown i David Cameron koji su nakon njega došli na funkciju britanskog premijera. Sličan zaokret u politici prema strancima je učinila Angela Merkel, njemačka Savezna kancelarka. Nakon knjige Thila Sarrazina pod naslovom 'Njemačka se ukida', koja je prošle godine doživjela milijunsku nakladu i višemjesečnu, doslovce, dnevnu javnu diskusiju o 'paralelnom društvu', 'multikulturalizmu', 'ukidanju Njemačke'...odnos prema onima koji se ne žele integrirati, (ima već glasova koji traže asimilaciju ili izgon) se znatno promijenio.

U Francuskoj je taj protu 'multi-kulti' proces isto tako već prije relativno puno vremena započeo, a ovih dana je Sarkozy izjavio da '...svaki onaj koji dolazi u Francusku s nakanom da se tu nastani, pristaje na uklapanje u jedinstvenu nacionalnu zajednicu, ako to ne želi prihvatiti onda nije dobro došao'! U Italiji, Nizozemskoj, Švedskoj, Mađarskoj u cijelosti se može registrirati isti ili vrlo sličan trend. Švicarci su se o svim aspektima multikulturalnosti izjašnjavali na svojim referendumima i ...naravno uvijek u svoju korist bez trunka lažnog altruizma.

Kako dalje? Što Hrvatsku očekuje slijedećih mjeseci?

Prije nekoliko dana mađarski je premijer Orban jako lijepo zborio preko hrvatske nacionalne dalekovidnice. Sve bih mogao potpisati, od pogleda na prvog hrvatskog Predsjednika pa do mjera koje poduzima prema stranom kapitalu, bankama prije svega, u svojoj državi. Mislim da će se u Hrvatskoj na vlasti pojaviti ili jedan hrvatski Orban ili će se dogoditi Tunis, Egipat... Uz 'malu' razliku što će kod nas biti znatno krvavije. Hrvatska je naime puna oružja – prevarenih, poniženih i deprimiranih branitelja!

Ninoslav Mogorović

Ned, 19-05-2024, 04:37:17

Potpora

Svoju članarinu ili potporu za Portal HKV-a
možete uplatiti i skeniranjem koda.

Otvorite svoje mobilno bankarstvo i skenirajte kod. Unesite željeni novčani iznos. U opisu plaćanja navedite je li riječ o članarini ili donaciji za Portal HKV-a.

barkod hkv

Komentirajte

Zadnji komentari

Telefon

Radi dogovora o prilozima, Portal je moguće kontaktirati putem Davora Dijanovića, radnim danom od 17 do 19 sati na broj +385-95-909-7746.

AKT

Poveznice

Snalaženje

Kako se snaći?Svi članci na Portalu su smješteni ovisno o sadržaju po rubrikama. Njima se pristupa preko glavnoga izbornika na vrhu stranice. Ako se članci ne mogu tako naći, i tekst i slike na Portalu mogu se pretraživati i preko Googlea uz upit (upit treba upisati bez navodnika): „traženi_pojam site:hkv.hr".

Administriranje

Pretraži hkv.hr

Kontakti

KONTAKTI

Telefon

Telefon Tajništva
+385 (0)91/728-7044

Elektronička pošta Tajništva
Elektronička pošta Tajništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

Elektronička pošta UredništvaElektronička pošta Uredništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Copyright © 2024 Portal Hrvatskoga kulturnog vijeća. Svi sadržaji na ovom Portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje autora i izvora,
gdje je izvor ujedno formatiran i kao poveznica na izvorni članak na www.hkv.hr.
Joomla! je slobodan softver objavljen pod GNU Općom javnom licencom.

Naš portal rabi kolačiće radi funkcionalnosti i integracije s vanjskim sadržajima. Nastavljajući samo pristajete na tehnologiju kolačića, ali ne i na razmjenu osobnih podataka.