Godišnja izborna skupština Hrvatskoga kulturnog vijeća

Danas je u Zagrebu u dvorani Europskog doma održana još jedna redovna godišnja skupština Hrvatskoga kulturnog vijeća. Ova skupština ujedno je bila i izborna jer se birao iznova Upravni odbor, Časni sud te Nadzorni odbor. Skupština je ujedno bila prilika za potaknuti neke nove akcije naše Udruge i za dati pogled unazad na do sada učinjeno. U raspravi je sudjelovao niz govornika, koji su svi redom naglasili važnost dosadašnjeg i daljnjeg rada naše udruge.

Skupština HKV-a 2012. godine

Hrvoje Hitrec

Hrvoje Hitrec

Izvještaj za razdoblje od zadnje izborne skupštine podnio je dosadašnji predsjednik Hrvatskoga kulturnog vijeća Hrvoje Hitrec, i objavit ćemo ga na našem Portalu kao poseban prilog.

Skupština HKV-a 2012.

Slaven Barišić

Slaven Barišić

Ante Beljo

Ante Beljo

Od članova dosadašnjega Upravnog odbora skupštini nisu mogle nazočiti Marija Peakić Mikuljan i Ljerka Mintas Hodak, koje su se nalazile na putu, dok je mons. dr. Mile Bogović bio spriječen radi sprovoda mons. Ante Jurića , dugogodišnjeg splitsko-makarskog nadbiskupa.

Milan Vukovic

Milan Vuković

Nakon ovogodišnjih izbora sastav Nadzornog odbora i Časnog suda ostao je nepromijenjen. Drugim riječima, Nadzorni odbor ostao je u sastavu odvjetnik Srećko Ilić, prof. dr. Branimir Lukšić, prof. dr. Marijan Šunjić, dok sastav Časnog suda i dalje čine akademici Ivan Aralica i Dubravko Jelčić, do mu predsjedava Milan Vuković, dr. iur.

Stjepan Šešelj

Stjepan Šešelj

Kuzma Kovačić

Kuzma Kovačić

U Upravnom odboru dogodila se jedna promjena. Književnik Stjepan Šešelj zbog preopterećenosti obvezama oko tjednika Hrvatsko slovo odustao je od kandidature za sastav Upravnog odbora, a skupština je umjesto njega izabrala našeg vrlo istaknutog akademskog kipara Kuzmu Kovačića, koji je već bio u prvom sazivu Upravnog odbora. Članovi Upravnog odbora koji su ostali iz zadnjeg saziva su: akademik Slaven Barišić, publicist i ravnatelj HIC-a Ante Beljo, gospićko-senjski biskup mons. dr. Mile Bogović, književnik Hrvoje Hitrec, redatelj i književnik Miroslav Međimorec, književnica Marija Peakić Mikuljan, sveučilišna profesorica Ljerka Mintas Hodak, i književnik, povjesničar i likovni kritičar Đuro Vidmarović.

Glasovanje - skupština HKV-a 2012.

Glasovanje - HKV - Izborna Skupština 2012. godine

Đuro Vidmarović

Đuro Vidmarović

Miroslav Međimorec

Miroslav Međimorec

Kako su na samoj skupštini nedostajala tri člana novoga Upravnog odbora odlučeno je da se predsjednik i dopredsjednici izaberu naknadno, na sjednici Upravnog odbora kada ono bude u punom sastavu, u skladu sa Statutom udruge po kojem se ove funkcije popunjavaju izborima unutar samog Upravnog odbora.

Mile Pešorda

Mile Pešorda

Skupština je posebno potvrdila izbor Ivana Jaklina kao povjerenika Hrvatskoga kulturnog vijeća za Varaždin.(hkv)

Ned, 19-05-2024, 04:07:10

Potpora

Svoju članarinu ili potporu za Portal HKV-a
možete uplatiti i skeniranjem koda.

Otvorite svoje mobilno bankarstvo i skenirajte kod. Unesite željeni novčani iznos. U opisu plaćanja navedite je li riječ o članarini ili donaciji za Portal HKV-a.

barkod hkv

Komentirajte

Zadnji komentari

Telefon

Radi dogovora o prilozima, Portal je moguće kontaktirati putem Davora Dijanovića, radnim danom od 17 do 19 sati na broj +385-95-909-7746.

AKT

Poveznice

Snalaženje

Kako se snaći?Svi članci na Portalu su smješteni ovisno o sadržaju po rubrikama. Njima se pristupa preko glavnoga izbornika na vrhu stranice. Ako se članci ne mogu tako naći, i tekst i slike na Portalu mogu se pretraživati i preko Googlea uz upit (upit treba upisati bez navodnika): „traženi_pojam site:hkv.hr".

Administriranje

Copyright © 2024 Portal Hrvatskoga kulturnog vijeća. Svi sadržaji na ovom Portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje autora i izvora,
gdje je izvor ujedno formatiran i kao poveznica na izvorni članak na www.hkv.hr.
Joomla! je slobodan softver objavljen pod GNU Općom javnom licencom.

Naš portal rabi kolačiće radi funkcionalnosti i integracije s vanjskim sadržajima. Nastavljajući samo pristajete na tehnologiju kolačića, ali ne i na razmjenu osobnih podataka.