Plenković u magarećoj klupi

Ministrica Divjak danas je na posebnoj konferenciji za medije izjavila kako je današnja situacija gdje se sustav nalazi u potpunoj blokadi Ministrica Divjakrezultat igre moći i nadmetanja sindikata i premijera i da u takvim scenarijima ne želim sudjelovati. Time je po ne znamo koji put javno dezavuirala premijera, cinično se još hvaleći novinarima svojom reformom školstva koja je i dovela do općeg rasula.

No, Plenković, za razliku od hrabrosti koju iskazuje kada se treba obračunati s HDZ-ovcima, kada je ministrica Divjak i HNS u pitanju naglo gubi na svojoj sigurnosti i aroganciji. Stara je priča da se s „hrvatskim nacionalistima“ svatko mogao na ovim prostorima obračunavati kako je htio, ali kada su drugovi u pitanju, onda je to druga priča.

Inače, vrijedi zabilježiti ovdje još nekoliko izjava ministrice DIvjak s današnje konferencije za tisak, tek toliko da se vidi kako to izgleda kada se pomiješaju uzroci i posljedice, i kada krivci postaju najglasniji tužitelji. A ne može se reći da se nisu čula na vrijeme brojna upozorenja da je "škola za život" običan floskula iza koje se valjaju vrlo radikalne političke i ideološke agende.

„Ja se ne ću svrstati na stranu jednih ili drugih. Ovo što sada imamo, izostanak dijaloga i kompromisa je nešto što nije dobro,“ poručila je ministrica Divjak.

„Najvažniji cilj je bilo uvesti reformu obrazovanja u sve naše škole. Nakon dugotrajnog puta smo uspjeli, slomili smo otpore promjenama, i po prvi puta u modernoj Hrvatskoj uspjeli smo u tome da je reforma obrazovanja zaživjela u svim osnovnim i srednjim školama.“

„Na kocki je budućnost naših učenika, a roditelji žele najbolje obrazovanje za djecu i s pravom su ljuti. Niti jedna strana nije bila spremna do sada za kompromis i izlazak iz ukopanih pozicija. Ovim putem pozivam i sindikate i premijera na dijalog. Pozivam ih da se izdignu iz svojih sadašnjih pozicija, da pronađu kompromis i da stave djecu na prvo mjesto jer u suprotnom svi gubimo. Ja sam sutra ujutro na konzultacije pozvala i sindikate i pravobraniteljicu za djecu.“

Ovo su, dakle, bile ministričine izjave. Jasne i rezolutne. Ostaje sada vidjeti kako će se opravdati premijer Andrej Plenković. Nekako nam se čini da mu škola za život ministrice Divjak baš i ne ide, budući da stalno ponavlja isto gradivo.

(hkv)

Pačja škola

Jeste li čuli, djeco,
vjerujte bez šale
otvara se škola
za pačiće male.

Svi pačići došli
kao đaci stoje
stari patak metnuo
naočale svoje.

Učio ih, učio
od srijede do petka
al' se nisu makli
dalje od početka.

Ništa više ne nauči
pačurlija ta
nego što je prije znala
pa-pa-pa.

(Iz čitanke ” Sunce na prozorčiću”)

 

HKV.hr - tri slova koja čine razlikuAgencija za elektroničke medijePrilog je dio programskoga sadržaja "Događaji i stavovi", sufinanciranoga u dijelu sredstvima Fonda za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elektroničkih medija.

 

Pet, 4-12-2020, 18:39:54

Komentirajte

Zadnji komentari

Kolumne

Telefon

Radi dogovora o prilozima, Portal je moguće kontaktirati putem Davora Dijanovića, radnim danom od 17 do 19 sati na broj +385-95-909-7746.

Poveznice

Snalaženje

Kako se snaći?Svi članci na Portalu su smješteni ovisno o sadržaju po rubrikama. Njima se pristupa preko glavnoga izbornika na vrhu stranice. Ako se članci ne mogu tako naći, i tekst i slike na Portalu mogu se pretraživati i preko Googlea uz upit (upit treba upisati bez navodnika): „traženi_pojam site:hkv.hr".

Administriranje

1 klik na Facebooku za hkv.hr

Pretraži hkv.hr

Kontakti

KONTAKTI

Telefon

Telefon Tajništva
+385 (0)91/728-7044

Elektronička pošta Tajništva
Elektronička pošta Tajništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

Elektronička pošta UredništvaElektronička pošta Uredništva
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Copyright © 2020 Portal Hrvatskoga kulturnog vijeća. Svi sadržaji na ovom Portalu mogu se slobodno preuzeti uz navođenje autora i izvora,
gdje je izvor ujedno formatiran i kao poveznica na izvorni članak na www.hkv.hr.
Joomla! je slobodan softver objavljen pod GNU Općom javnom licencom.

Naš portal rabi kolačiće radi funkcionalnosti i integracije s vanjskim sadržajima. Nastavljajući samo pristajete na tehnologiju kolačića, ali ne i na razmjenu osobnih podataka.